Par EuropaColon Latvia

Pateicoties “EuropaColon” dibinātājas Jolas Goras Būtas vizītei 2012.gada martā un tai sekojošajām rekomendācijām Latvijas valstij, kolorektālā vēža pacienti Latvijā ir apvienojušies organizācijā “EuropaColon Latvija”. Organizācija tika nodibināta 2012.gada 24.augustā, un tā ir daļa no starptautiska tīkla, kas aizstāv zarnu vēža pacientu tiesības 21 valstī.

Organizācijas mērķis ir panākt būtiskus uzlabojumus, lai apturētu dramatisko zarnu vēža saslimšanas skaita kāpumu Latvijā. Mēs apvienojam zarnu vēža pacientus un viņu atbalsta personas, uzrunājam veselības aprūpes nozares speciālistus, politiķus, medijus, lai uzlabotu zarnu vēža pacientu stāvokli Latvijā un ierobežotu saslimšanu ar to.

Tā kā patlaban organizācijas biedru skaits ir neliels, turpinās darbs pie jaunu biedru - pacientu un viņa atbalsta personu piesaistes – būtiski ir turpināt sniegt informāciju, lai cilvēki zinātu par savām iespējām un atbalstu, ko var saņemt no organizācijas, apzinātos zarnu vēža saslimšanas riskus, izmantotu skrīninga iespējas.

“EuropaColon Latvija” nepieciešamību apliecina statistikas dati un kopējā situācija zarnu vēža jomā Latvijā:

  • ik gadu turpina pieaugt jaunu pacientu/ saslimšanas gadījumu skaits;
  • zarnu vēzis ir tabu, par kuru joprojām nerunā un tā esamību ignorē, lai gan tas sāk apsteigt citus vēža veidus;
  • sabiedrības informētība par šo bīstamo slimību vērtējama kā zema – netiek izmantotas skrīninga iespējas, saslimšanas tiek identificētas novēloti;
  • 2012.gada sākumā apmēram 6 mēnešu garumā pacientiem netika nodrošināta arī 5FU/LV, kas ir ne tikai novecojis medikaments, bet arīdzan nebija pieejams;
  • atšķirībā no pārējām ES valstīm Latvijā nav pieejama mūsdienīga terapija – bioloģiskie medikamenti nav iekļauti kompensējamo medikamentu sarakstā;
  • skrīninga iespējas izmanto tikai 7% no visiem riska grupas cilvēkiem, kas ir absolūti niecīgs skaits. 

Mēs esam apvienojuši savus spēkus, lai situāciju mainītu! Aicinām „EuropaColon Latvija” pievienoties gan zarnu vēža pacientus, gan viņu atbalsta personas. Kopā mēs varam zarnu vēža postu mazināt, panākt pacientu tiesību ievērošanu un situācijas uzlabošanos!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK