Politiskā darbība

Rīgā notiek Baltijas valstu pirmā zarnu vēža pacientu konference

2013.gada 15.maijā Eiropas Savienības mājā no 11:00-17:00 notiks pirmā zarnu vēža pacientu konference. Tās mērķis ir aktualizēt zarnu vēža problemātiku Latvijā, raugoties no Baltijas valstu un Eiropas Savienības perspektīvas, aktualizējot pieaugošo zarnu vēža saslimšanas gadījumu skaitu, pacientu tiesības, medikamentu pieejamību un sociālā atbalsta sistēmas nepieciešamību. Galvenie konferencē apskatītie temati ir šādi:

1)      zarnu vēža saslimšanas statistikas kāpums – tas apsteidz citus vēža veidus;
2)      mūsdienīgu medikamentu pieejamība – mērķis ir panākt „sadzīvošanu ar slimību” un veicināt pacienta dzīves kvalitāti, tomēr Latvijā joprojām nav pieejami mūsdienīgi medikamenti, to vietā pacienti saņem jau pusgadsimtu vecus medikamentus, kas neveicina dzīves kvalitāti;
3)      sociālā atbalsta sistēma – informācijas, atbalsta personu un dažādu pakalpojumu esamība un pieejamība – pacientiem ir nepieciešama informācija un atbalsts sadzīvošanai ar zarnu vēzi;
4)      sabiedrības izglītošana – agrīnā diagnostika un skrīninga loma, kā arī zarnu vēža saslimšanas risku atpazīstamības veicināšana kopumā.

Konferences noslēgumā Baltijas valstu pārstāvji izstrādās memorandu Baltijas valstu veselības ministrijām un valdībām, lai mainītu esošo aroganto attieksmi un mazinātu zarna vēža izplatību, atvēlot atbilstošu uzmanību politiskajos dokumentos un īstenojamās pret vēža programmās, kā arī piešķirot finansējumu daudzu ielaisto un novārtā atstāto jautājumu risināšanai. Akūti nepieciešama gan sabiedrības izglītošana, gan skrīninga rādītāju paaugstināšana, gan mūsdienu prasībām atbilstošu medikamentu nodrošināšana. Pacienti Baltijā nav un nedrīkst būt sliktāki par Eiropas un citu pasaules valstu pacientiem! Arī mums, Baltijā, ir tiesības uz dzīvību un veselību un cieņpilnu attieksmi!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK